برگزاری نامزدی
برگزاری نامزدی
مارس 9, 2019
تعیین جنسیت
تعیین جنسیت
مارس 9, 2019
برگزاری میهمانی

  برگزاری مراسم میهمانی

  تشریفات مجالس وزیر اعلام آمادگی در خصوص برگزاری جشن ها و میهمانی های از جمله تولد، ورود عزیزانتان به ایران، دورهمی های دوستانه و ... مطابق خواسته شما عزیزان با توجه به برنامه ریزی و نحوه اجرای مراسم با هماهنگی سلیقه شما را اعلام می دارد تا شما میزبان عزیز با آرامش خاطر در کنار میهمانان گرانقدرتان از حضورشان لذت ببرید.
  یکی از سنت های کهن ایرانیان مهمانی رفتن و گرفتن است. ایرانیان در مهمان نوازی زبان زد جهانیان هستند. ایرانیان در یک مهمانی نهایت تلاش و کوشش خود را در فراهم آوردن اسباب، امکانات و خوراک دلپذیر برای مهمانان فراهم کنند. در ایران مهمان را حبیب خدا می دانند و از این رو رضایت خاطر او را بسیار ارزشمند می شمارند. در یک مهمانی میزبان بهترین اسباب و خوراک ممکن و بهترین شرایط را گاهی حتی بیش از حد توانشان برای رضایت خاطر مهمان فراهم می آورد. در واقع برگزاری به شیوه مناسب در شان خانواده نوعی ابراز محبت در بین ایرانیان محسوب می شود. امروزه بویژه در مراسم خاص مهمانی معمولا به دعوت میزبان انجام می شود. اگر چه در تمام مهمانی ها رعایت اخلاق در کنار آداب و رسوم اهمیت بسزایی دارد ولی در مهمانی های رسمی نظیر مراسم نامزدی، جشن عروسی، مجالس ختم و یادبود و... رعایت آداب و رسوم دارای اهمیت ویژه ای است و گاهی رعایت نکردن برخی از آن ها ممکن است باعث ایجاد ناراحتی شود.
  برگزاری میهمانی های دوستانه
  این نوع مهمانی جوانان آنرا برگزار می کنند و در خانه میزبان جشن و مهمانی گرفته شده و همه به صحبت و یا گاهی جشن و شادی مشغول می شوند.
  برگزاری میهمانی به مناسبت بازگشت از سفر
  معمولا این مهمانی جهت خوش آمد گویی به فردی که از سفرهای زیارتی و یا پس از سالها دوری از شهر یا کشور به منزل بازگشته، گرفته می شود.
  میهمانی خداحافظی
  این نوع مهمانی که چند سالی است در کشور ما هم باب شده، جهت بدرقه و خداحافظی با شخصی که قصد سفر درازمدت به خارج را دارد، برگزار می شود. معمولا رسم بر این است که خود شخص مسافر دوستان اش را به خانه یا رستوران دعوت می کند و ممکن است در آن شب دوستانش به رسم یادگاری هدایایی به او بدهند.